O mně

„V životě tvoříte svůj vlastní vesmír.“

Jméno:       Petra Pláničková (rozená Urbánková)
Narození:  
ve znamení Raka 1982
Bydliště:   
Brno
Výška:      
162 cm

Posilování jsem se začala věnovat v roce 2007 a postupně se mi tato záliba stala profesí. Odbornou kvalifikaci pro práci fitness instruktora získala úspěšným absolvováním kurzu ve vzdělávacím centru u pana PaedDr. Vladimíra Koloucha, Ph.D. v roce 2010. Postupem času jsem si svou odbornost rozšířila o výživové poradenství, neboť jsem pochopila, že cvičení je pouze jedna z částí zdravého životního stylu, ve kterém hraje rozhodující roli hraje právě správná výživa. Pouze kombinace výživy, pohybových aktivit, relaxace, regenerace a také psychohygieny přináší dokonalý výsledek.

V roce 2010 jsem se stala mistryní České republiky v bodyfitness a od té doby pravidelně reprezentovala Českou republiku na zahraničních soutěžích.
V roce 2014 jsem obhájila titul absolutní mistryně ČR v bodyfitness a na mistrovství Evropy jsem se umístila na 4. místě.
Nejúspěšnějším rokem v mé sportovní kariéře byl asi rok 2013, kde jsem k titulu absolutní mistryně ČR v bodyfitness a prvnímu místu ve smíšených párech v kulturistice přidala titul vícemistryně z mistrovství Evropy.

Za svůj největší sportovní úspěch považuji zisk druhého místa na prestižní soutěži Arnold Classic Amateur USA , konané v Ohiu v městě Columbus.

Po osmi letech soutěžení a absolvovaných 28 soutěžích jsem se rozhodla tuto etapu ve svém životě ukončit.

V roce 2018 jsem se provdala a převzala manželovo příjmení.

Na závodech v bodyfitness jak doma, tak i v zahraničí jsem získala cenné zkušenosti od profesionálních sportovců i odborníků na výživu. Tyto zkušenosti nyní předávám svým klientům a pomáhám jim na cestě ke spokojenému a zdravému životu. Rovněž připravuji řadu závodníků na kondiční, mistrovské i mezinárodní soutěže.

Cvičení s činkami mne stále baví a cvičím téměř každý den. Silový trénink kombinuji s jógou, pilates, během a cyklistikou. Ráda cestuji, čtu na začala jsem se učit hrát na saxofon.

Neustále experimentuji v kuchyni s netradičními surovinami a recepty, které vyvracejí naprosto zcestný mýtus, že zdravé jídlo není chutné. Podívejte se na mé recepty!