Rok s kváskovým chlebem

Je to rok, co jsem se pustila do pečení kváskového chleba a musím říct, že jsem tomu zcela propadla. Nedělám obyčejný pšeničný chléb, vždy se ho snažím něčím výživově obohatit. Peču ze žitné a špaldové mouky, přidávám slunečnicová, dýňová, konopná, sezamová, lněná a maková semínka i obilí.

Jíst či nejíst pečivo? To je dilema všech příznivců zdravého životního stylu. Domácí chléb je stejně kalorický jako kupovaný. Ale vím přesně, co obsahuje (žitný kvásek, mouku, semínka a vodu). Mohu bílou pšeničnou mouku nahradit výživnější celozrnnou špaldovou, přidat kvalitní rostlinné tuky v podobě semínek a vyhnu se zlepšujícím přípravkům, barvivům a droždí. Pečivo je převážně zdrojem sacharidů, a tak je potřeba k němu přistupovat. Myslím, že krajíček kvalitního chleba ráno či na svačinu nikoho nezabije.

Upekla jsem cca 60 chlebů a každý byl trochu jiný. S nadšením a trochu i hrůzou ho vkládám do trouby a čekám zda se povede, jak naskočí, jak se rozšklebí a přestože je z něho někdy UFO, tak se vždycky sní. Jsem ráda, že jsem se do toho pustila a nemusím kupovat pečivo v obchodě. Nebojte se toho a pusťte se do toho i vy. Je to radost, relax, překvapení i láska