Brusinkový dezert

Brusinkový dezert

Suroviny na 2ks: 

  • 200 g šmakoun brusinka
  • 40 g kokosového proteinu
    20 g chia semínek
    150 ml vody 

Je to tak jednoduché. Vše dám do vyšší mísy na šlehání a tyčovým mixérem vytvořím během 2 minut našlehanou pěnu. Rozdělím do skleniček a dám pořádně nejlépe do druhého dne vychladit. A co nám vznikne? Skvělý lahodný dezert, který si můžete dát bez výčitek a nezkazíte si svou figuru.

Přibližné nutriční hodnoty na 1ks:
  energie 918kJ, 31g bílkovin, 11g sacharidů, 4g tuků

Chia semínka -šalvěj španělská - přírodní olejnaté semeno ( obsahuje 30% olejů), které je neuvěřitelně bohaté na živiny. Tato semena jsou zdrojem minerálů, bílkovin, vlákniny a omega-3 mastných kyselin, které brání nedostatku živin v těle, při zvýšené fyzické aktivitě a stresu. Díky svým sytícím schopnostem, přirozeným způsobem zvyšují objem potravy bez dodatečné energie. Chia semínka patří právem mezi superfoods. Chia je velký dodavatel vápníku. Chia semena jsou zdrojem dalších minerálů: hořčík, fosfor, zinek, draslík a železo. Chia semínka obsahují vitamíny A, B1, B2, B3, B9, B12 které hrají významnou roli ve vývoji těla, metabolismu, kardiovaskulární a nervové činnosti . Hydratují zevnitř - hydrofilní ochrana před dehydratací organismu. Semena obsahují až 20% rostliného proteinu a jsou vhodná při redukčních dietách. Pozor - snižují krevní tlak. Jsou vhodné do smoothies, jogurtů, pudingů, polévek, salátů, do ovesné kaše a přírodných šťáv nebo je lze konzumovat přímo a zapít vodou. Doporučujeme konzumovat též před ( cca 1 polévkovou lžíci 30 min. ) před sportovním výkonem nebo po fyzické zátěži. 

Chia semínka - nutriční hodnoty na 100g: celkem 444 kcal/1832 kJ, bílkoviny 21,2 g, sacharidy 4,9g z toho cukry 0,8g, tuky celkem 31,4 g, omega-3 mastné kyseliny 13 g, omega-6 mastné kyseliny 3,4 g